Profesjonalna opieka w pełnym zakresie – ortopedia, rehabilitacja, fizjoterapia w Krakowie

Szpital ortopedyczny w Krakowie to nowoczesne wyposażenie, komfortowe warunki pobytu i ponad 100 rodzajów zabiegów z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu
ORTOPEDICUM

komfortowe warunki leczenia Kraków

Komfortowe warunki leczenia

Oddział Szpitalny dysponuje 33 łóżkami w salach jedno- i dwuosobowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę, klimatyzację, lodówkę, telewizję satelitarną oraz Internet, a także przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych.

Szeroki zakres usług

Łącznie wykonywanych jest w Ortopedicum ponad 100 typów zabiegów w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, w szczególności endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego. Oferta obejmuje ponadto wysoko wyspecjalizowane zabiegi z zakresu rewizji stawu biodrowego i kolanowego oraz rekonstrukcji kończyn z wykorzystaniem technik mikrochirurgicznych w leczeniu powikłań urazów układu kostno-szkieletowego oraz onkologii ortopedycznej.

narzędzia w Ortopedicum

Komputerowy system nawigacyjny
Aesculap – OrthoPilot®

Pozwala na bardzo dokładne umiejscowienie endoprotezy względem osi mechanicznej kończyny oraz optymalny dobór jej wielkości, odpowiednio do indywidualnych cech anatomicznych Pacjenta.

W efekcie zapewnia to większą precyzję zabiegu oraz trwałość endoprotezy. W przeciwieństwie do wielu innych systemów, OrthoPilot® nie wymaga dodatkowych badań pacjenta przed operacją i nie naraża go na promieniowanie podczas wykonywania zdjęć rentgenowskich lub tomografii komputerowej. 

Przy doborze endoprotez, Ortopedicum korzysta z kompleksowej oferty produktów Aesculap AG. Zaliczają się do nich m.in. endoprotezy biodrowe  z krótkim trzpieniem, pozwalające na wykonanie zabiegu oszczędzającego kość (wybierane zwykle dla pacjentów młodszych), endoprotezy standardowe i rewizyjne (cementowe, jak i bezcementowe), a także endoprotezy hipoalergiczne z powłoką AS (allergy solution – rozwiązania dla alergików). Tak szerokie spektrum produktowe umożliwia naszym lekarzom znalezienie optymalnego rozwiązania dla każdego pacjenta i wykonanie praktycznie wszystkich zabiegów alloplastyki stawu biodrowego i kolanowego.