METODY FIZJOTERAPEUTYCZNE

Fizykoterapia

Dzięki bogatemu wyposażeniu Ortopedicum możliwe jest stosowanie szerokiego zakres zabiegów fizykoterapii. W skład fizykoterapii wchodzą między innymi zabiegi takie jak laseroterapia, ultradźwięki, elektroterapia, magnetoterapia, masaż, drenaż, kąpiele wirowe, krioterapia, pneumatyczny masaż uciskowy oraz terapia falą uderzeniową i laserem wysokoenergetycznym. 

Elektroterapia

Elektroterapia jest działem fizykoterapii, który wykorzystuje w celach leczniczych i diagnostycznych energię elektryczną. Zabiegi wykonywane są przy użyciu prądu stałego lub prądów impulsowych o różnej częstotliwości.

Dowiedz się więcej

Magnetoterapia

Magnetoterapia to skuteczna metoda leczenia impulsowym polem magnetycznym niskiej częstotliwości. Metoda znalazła zastosowanie w wielu działach medycyny, m.in. w ortopedii, reumatologii oraz chorobach wewnętrznych.

Dowiedz się więcej

Leczenie polem elektromagnetycznym wysokiej częstotliwości

Aparat BTL – 6000 Shortwave to diatermia krótkofalowa do terapii ciepłem z wykorzystaniem fal o wysokiej częstotliwości. 

Dowiedz się więcej

Promieniowanie podczerwone IR

Światłolecznictwo jest metodą fizykoterapii, która do leczenia wykorzystuje promieniowanie elektromagnetyczne. W medycynie do wywołania efektu biologicznego używa się promieniowania IR o długości fali 770 do 15000 nm. 

Dowiedz się więcej

Laseroterapia

Działanie biostymulacyjne promieniowania laserowego powoduje:
- poprawę ukrwienia i odżywiania tkanek,
- pobudza regenerację komórek i naczyń krwionośnych oraz syntezę białek, 
- ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. 

Dowiedz się więcej

Laser Wysokoenergetyczny BTL HIL 7W

Należy do serii zabiegów biostymulacyjnych, które leczą tkanki poprzez ich regenerację na poziomie komórkowym. Moc wyjściowa jest w przybliżeniu 30-50 razy wyższa w porównaniu z konwencjonalną zimną laseroterapią.

Dowiedz się więcej

Terapia Falą Uderzeniową BTL 6000 SWT

Jest wysoce efektywną metodą leczenia bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym. Zabieg stymuluje zmienione chorobowo tkanki do odnowy i regeneracji poprzez poprawę metabolizmu oraz mikrokrążenia w uszkodzonych tkankach.

Dowiedz się więcej

Terapia łączona - Terapia falą uderzeniową BTL 6000 SWT + laser wysokoenergetyczny HIL 7Wll

Pozwala na maksymalizację efektu biostymulacyjnego i przeciwbólowego, tym samym przyspiesza proces powrotu do zdrowia. Terapia jest łagodna, bardziej komfortowa i nie wywołuje efektów ubocznych. Jest to skuteczna terapia bólu o długotrwałych efektach.

Dowiedz się więcej

Ultradźwięki

Drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. Najczęściej stosowane w lecznictwie są częstotliwości 800, 1000, 2400, 3000 Hz.

Dowiedz się więcej

Krioterapia miejscowa ciekłym azotem

Jest to metoda leczenia polegającą na stymulującym zastosowaniu temperatur kriogenicznych dla wywołania i wykorzystania fizjologicznej reakcji organizmu na zimno w celu wspomagania leczenia chorób i dysfunkcji narządu ruchu.

Dowiedz się więcej

Masaż

Najczęściej stosowaną formą masażu jest masaż klasyczny. W zależności od tego, jak intensywnie jest on wykonywany, wyróżniamy jego różne właściwości: lecznicze, relaksacyjne, pobudzające.

Dowiedz się więcej