Trening funkcjonalny – Keiser Functional Movement i Mini Tensor

Urządzenie do treningu funkcjonalnego Keiser Functional Trainer to wielofunkcyjna stacja zapewniająca kompleksowy trening funkcjonalny tułowia i kończyn. Dwa ruchome ramiona umożliwiające dopasowanie urządzenia do treningu w pozycjach niskich i wysokich sprawiają, iż urządzenie jest bardzo wszechstronne. Często wykorzystuje się je w treningu zawodowych sportowców, jak i osób po urazach, czy seniorów pragnących usprawnić swą codzienną egzystencję.
 
Cechy urządzenia do treningu funkcjonalnego Keiser Functional Trainer:
- bezpieczne ćwiczenia unilateralne/ bilateralne pod każdym kątem, przy dowolnym oporze i szybkości,
- „kontrola intensywności” umożliwia wykonywanie ćwiczeń od pacjentów w początkowej fazie rehabilitacji do treningu sportowego,
- „opór pneumatyczny” zapewnia bezpieczeństwo i mniejsze obciążenie tkanek, wraz z narastającym obciążeniem, zapewnia płynność ruchu w całym jego zakresie.
 
Mini Tensor to kompleksowa rehabilitacja kończyny górnej lub dolnej. Urządzenie wykorzystuje opór elastyczny, umożliwia wykonywanie ćwiczeń izotonicznych: koncentrycznych, ekscentrycznych, izometrycznych kończyny górnej i dolnej. Ćwiczenia wykonywanie są w łańcuchu zamkniętym, zwiększają zakres ruchu, siłę i wytrzymałość mięśniową, poprawiają koordynację nerwowo – mięśniową.