Laser Wysokoenergetyczny BTL HIL 7W

Należy do serii zabiegów biostymulacyjnych, które leczą tkanki poprzez ich regenerację na poziomie komórkowym. Moc wyjściowa jest w przybliżeniu 30-50 razy wyższa w porównaniu z konwencjonalną zimną laseroterapią. Pozwala na bardzo głębokie przenikanie światła laserowego, efektywną stymulację tkanki oraz receptorów bólu na głębokości do 12 cm. 
Terapia laserem wysokoenergetycznym jest szybką i skuteczną metodą leczenia niewywołującą efektów ubocznych, którą można zastosować w dowolnym miejscu w obrębie ciała.
Wykorzystanie światła laserowego o długości fal bliskich 1000 nm w trybie ekstremalnie krótkich impulsów daje temu zabiegowi nową właściwość terapeutyczną- możliwość wytwarzania mechanicznej fali w tkance biologicznej. Lasery wysokoenergetyczne zaprojektowano tak, by wytwarzane przez nie fale mogły być optymalnie pochłaniane przez tkanki. W momencie dotarcia do skóry światło laserowe tworzy w ludzkiej tkance falę fotomechaniczną stymulującą wolne zakończenia nerwowe i inne receptory bólu w tkance podskórnej, blokuje ścieżki bólowe w układzie nerwowym i przynosi natychmiastową ulgę w bólu. Ponadto, mechaniczna fala stymuluje miejscowe mikrokrążenie i wspiera drenaż limfatyczny chorego obszaru. Łącząc biostymulację oraz stymulację fotomechaniczną, terapia laserem wysokoenergetycznym HIL skutecznie leczy tkanki, jednocześnie dostarczając silnej i nieuzależniającej formy leczenia bólu.