O nas

Szpital Ortopedicum w Krakowie działa od 2009 roku i jest nowoczesnym ośrodkiem ortopedii i rehabilitacji, oferującym swoim Pacjentom kompleksową opiekę w pełnym zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Ortopedicum to szpital z Oddziałem Ortopedii, Blokiem Operacyjnym z dwoma salami, nawiewem laminarnym, Poradnią Ortopedyczną wraz z pracowniami RTG i USG oraz Działem Rehabilitacji Leczniczej wraz z Ośrodkiem Rehabilitacji Dziennej.

Oddział Szpitalny dysponuje 33 łóżkami w salach jedno- dwuosobowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę, klimatyzację, lodówkę, telewizję satelitarną oraz Internet, a także przystosowane są dla osób niepełnosprawnych.

 

Łącznie wykonywanych jest w Ortopedicum ponad 100 typów zabiegów w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, w szczególności endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego. W Szpitalu zatrudnieni są także specjaliści ortopedzi, którzy wykonują dodatkowo wysoko wyspecjalizowane zabiegi z zakresu rewizji stawu biodrowego i kolanowego oraz rekonstrukcji kończyn z wykorzystaniem technik mikrochirurgicznych w leczeniu powikłań urazów układu kostno-szkieletowego oraz onkologii ortopedycznej.


 „Skrojony na miarę” program pobytu w Ortopedicum jest dostosowany indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta, a zespół szpitala dokłada wszelkich starań, by zapewnić pacjentom bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.  Nie bez znaczenia jest fakt, że na każdym etapie leczenia, pacjent pozostaje w placówce pod opieką jednego lekarza, który jest obecny w czasie operacji, pozostaje w stałym z nim kontakcie i nadzoruje jego proces rehabilitacji.