Konsultacje dietetyczne w szpitalu Ortopedicum

Konsultacje dietetyczne w szpitalu Ortopedicum
w gabinecie dietetycznym p. Anny Załubskiej

Z porady dietetyka można skorzystać w naszej placówce
co drugi czwartek od godz. 13.00  

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z rejestracją szpitala:
tel. +48 12 425 38 51, tel. +48 12 370 87 54,
tel. +48 12 425 38 52


PIERWSZA WIZYTA w gabinecie dietetycznym to: ANALIZA SKŁADU CIAŁA + KWESTIONARIUSZ ŻYWIENIOWY:Pierwsza wizyta jest niezmiernie ważna. Dzięki niej dietetyk może poznać dotychczasowe nawyki żywieniowe, zaznajomić sięz preferencjami żywieniowymi oraz ocenić stan zdrowotny pacjenta. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest wywiad dietetyczny oraz dokładna analiza składu ciała. Pomiar dokonywany jest przy pomocy Analizatora Składu
i Masy Ciała Tanita BC-418. Stosowana metoda jest bezpieczna, szybka i co najważniejsze wiarygodna. Aby wyniki były jak najdokładniejsze na konsultację należy przychodzić przynajmniej 2 godziny po posiłku, a przez 12 godzin przed wizytą unikać dużych ilości kawy oraz alkoholu. Pacjent otrzymuje wydruk z analizatora, zawierający wszystkie dane pomiaru, czyli zawartość tkanki tłuszczowej, wody w organizmie, masy mięśniowej i jego zapotrzebowanie energetyczne. Następnym etapem jest określenie realnych celów i stworzenie indywidualnego planu żywieniowego. Jeśli posiadają Państwo aktualne wyniki badań (cholesterol, TSH, poziom
glukozy), proszę przynieść je na wizytę. Będą one pomocne w ustaleniu programu żywieniowego, szczególnie w przypadku dietoterapii w schorzeniach.

WIZYTA KONTROLNA:

Wizyty kontrolne w początkowym etapie kuracji dietetycznej i odchudzania odbywają się co 2 tygodnie. W późniejszym czasie częstotliwość spotkań ustalana jest indywidualnie, zgodnie z potrzebami pacjenta. Dokonywany jest ponownie pomiar za pomocą analizatora. Dokładnie rozmieszczenie tłuszczu i wody w organizmie pozwala w prosty sposób monitorować przebieg kuracji dietetycznej. Wizyty kontrolne to również czas na nękające pacjenta pytania i wątpliwości. Regularne wizyty kontrolne dają obraz organizmu pacjenta i pozwalają odpowiednio modyfikować dietę tak, aby jej efekty były zadowalające. Na wizytach kontrolnych sprawdzana jest efektywność stosowanego programu dietetycznego
i ustalane jest dalsze postępowanie oraz wprowadzana jest modyfikacja diety (wprowadzane są nowe przepisy, nowe produkty spożywcze).

CENNIK:
PIERWSZA WIZYTA  (45min - 1h)- 100zł
WIZYTA KONTROLNA (15-30min): 50zł

JADŁOSPIS TYGODNIOWY - 160zł
JADŁOSPIS 2-TYGODNIOWY- 210zł
JADŁOSPIS TYGODNIOWY W CHOROBACH DIETOZALEZNYCH- 210zł
JADŁOSPIS 2-TYGODNIOWY W CHOROBACH DIETOZALEZNYCH - 280zł

DIETA STABILIZUJĄCA (PO ZAKOŃCZENIU TERAPII DIETETYCZNEJ) - 150zł

TEST GENO DIET COMPETO - 2500zł  
TEST GENO DIET COMPLETO + OMEGA TEST 2650zł

 

 

Anna Załubska  to ekspert w dziedzinie żywienia człowieka. Od lat związana z Polskim Towarzystwem Dietetyki oraz Stowarzyszeniem Osób z Celiakią. Prowadzi własny gabinet oraz  współpracuje z licznymi placówkami m.in. prowadząc wykłady i warsztaty w projekcie ZdrowyPrzedszkolak.org i Centrum Psychoonkologii UNICORN. Tajniki diety osób aktywnych ma okazję zgłębiać na konferencjach Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz prowadząc spotkania dla Małopolskiego Związku Tańca Sportowego.

Inicjatorka i współorganizatorka licznych imprez na rzecz zdrowia m.in. piknik "Apetyt na zdrowie", Dni Rodziny oraz cyklicznych spotkań Niepołomice – miejsce kobiet. Autorka licznych artykułów i publikacji dostępnych m.in. w serwisie wp.pl i prasie. Nieustannie podnosi swoje  kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach również z zakresu medycyny naturalnej i alternatywnych metod leczenia. Obecnie doktorantka na Wydziale Technologii Żywności UR Kraków. Interesują ją szczególnie nowoczesne metody kształcenia w edukacji zdrowotnej, psychodietetyka i najnowsze trendy w żywieniu. Do jej głównych zainteresowań zdrowotnych należny zgłębianie zagadnień związanych z nutraceutykami pomocnymi w chorobie nowotworowej.

 

 

 

 

 

  • IGENESIS PLUS

    Genetyka to nowoczesna gałąź medycyny, która rewolucjonizuje sposób diagnostyki i terapii. Badania określające profil żywieniowy, wspierające proces odżywiania a nawet optymalizujące procesy treningowe sportowców amatorów jak i zawodowców.

    czytaj całość...