Co nas wyróżnia?

Rehabilitacja w schemacie „jeden na jeden”

Oznacza to, że każdy pacjent znajduje się pod opieką jednego terapeuty, który prowadzi indywidualnie dobrany program rehabilitacyjny, tylko w razie konieczności zabiegi realizowane są przez innych terapeutów z zespołu. Taki model pracy pozwala zachować prywatność i lepszą komunikację pomiędzy pacjentem i fizjoterapeutą, co gwarantuje większy komfort pacjentów.

 

Kompleksowość

Ortopedicum gwarantuje kompleksowy program rehabilitacji, realizowany w jednym miejscu, co pozwala uzyskać w krótkim czasie doskonałe wyniki. Kompleksowość wyraża się również w łączeniu wielu form terapii- rozwiązując problem dysfunkcji pracujemy bowiem na poziomie stawu, mięśni i skóry, co pozwala nam uzyskać optymalne efekty w możliwie krótkim czasie.

 

Ścisła współpraca zespołu terapeutycznego

Ścisła współpraca lekarza z fizjoterapeutą pozwala zoptymalizować przebieg leczenia, a praca w zespole terapeutycznym, w którym jest lekarz, fizjoterapeuta i pielęgniarka pozwala szukać rozwiązania problemów na różnych poziomach i zmniejsza ryzyko powikłań.

 

Zaplecze technologiczne

Specjalistyczny sprzęt pozwala nam na stosowanie nowoczesnych form terapii takich jak, krioterapia ciekłym azotem, terapia laserem wysokoenergetycznym, terapia falą uderzeniową, pneumatyczny masaż uciskowy, hydroterapia (kąpiele wirowe i perełkowe), wykorzystanie aparatów Redcord, platforma balansowa do diagnozy i terapii w warunkach sprzężenia zwrotnego, Kaiser Functional Movement.

 

Autorskie programy rehabilitacyjne

Oferujemy ciekawe programy autorskie m.in. zajęcia grupowe „Zdrowy kręgosłup”, mające na celu profilaktykę oraz leczenie zespołów bólowych kręgosłupa, zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci oraz zajęcia "żyję zdrowo - jestem zdrowy".

 

Profesjonalne doradztwo

Służymy pomocą w doborze odpowiedniego zaopatrzenia ortopedycznego oraz sprzętu pomocniczego do zastosowania w czynnościach codziennych.