Co nas wyróżnia?

Jedno centrum

Aby zniwelować poziom stresu pacjenta, cały proces leczenia przebiega w  tym samym miejscu. Począwszy od diagnostyki, poprzez zabieg operacyjny, aż po końcową rehabilitację pacjent przebywa w szpitalu Ortopedicum.

 

Jeden pacjent – jeden lekarz

Nie bez znaczenia jest fakt, że na każdym etapie leczenia, pacjent pozostaje w placówce pod opieką jednego lekarza, który jest obecny w czasie operacji, pozostaje w stałym z nim kontakcie i nadzoruje jego proces rehabilitacji.

 

Zaplecze technologiczne i produkty

Szpital Ortopedicum jest wyposażony w nowoczesną technologię, zapewniającą najlepsze rezultaty leczenia. Zabiegi implantacji endoprotez wykonywane są z wykorzystaniem komputerowego systemu nawigacyjnego Aesculap – OrthoPilot®, który pozwala na bardzo dokładne umiejscowienie endoprotezy względem osi mechanicznej kończyny oraz optymalny dobór jej wielkości, odpowiednio do indywidualnych cech anatomicznych Pacjenta.

W efekcie daje to gwarancję jeszcze większej precyzji podczas wykonywania zabiegu i jeszcze lepszego funkcjonowania oraz trwałości endoprotezy. W przeciwieństwie do wielu innych systemów, OrthoPilot® nie wymaga dodatkowych badań pacjenta przed operacją i nie naraża go na promieniowanie podczas wykonywania zdjęć rentgenowskich lub tomografii komputerowej. Przy doborze endoprotez Ortopedicum korzysta z kompleksowej oferty produktów Aesculap AG. Są to m.in. endoprotezy biodrowe  z krótkim trzpieniem, pozwalające na wykonanie zabiegu oszczędzającego kości, wybierane zwłaszcza dla pacjentów młodszych, endoprotezy standardowe i rewizyjne, zarówno cementowe jak i bezcementowe, a także endoprotezy hipoalergiczne z powłoką AS (allergy solution – rozwiązania dla alergików).

Tak szerokie spektrum produktowe umożliwia naszym lekarzom znalezienie optymalnego rozwiązania dla każdego Pacjenta i wykonanie praktycznie wszystkich zabiegów alloplastyki stawu biodrowego i kolanowego.


Program „skrojony na miarę”

Skrojony na miarę” program pobytu w Ortopedicum jest dostosowany indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta, a zespół szpitala dokłada wszelkich starań, by zapewnić pacjentom bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.